Sopot

Sopot to nadmorski kurort, który słynie ze swoich walorów uzdrowiskowych. Nazywany jest często letnią stolicą Polski. Dzięki ogromnej ilości wydarzeń kulturalnych, koncertów, festiwali mówi się o nim również, że jest miastem, które nigdy nie śpi. Wszechobecne wycieczki po Sopocie, liczne kawiarnie, restauracje, galerie sztuki i przede wszystkim piękna plaża przyciągają rzesze turystów, zachwyconych niepowtarzalnym klimatem miasta.

Tradycja i kultura

Wybierając zwiedzanie Sopotu z profesjonalnym przewodnikiem, poznacie Państwo bogatą historię miasta i dowiecie się wielu ciekawostek o jego funkcjonowaniu w minionych latach. Razem przejdziemy się po najdłuższym drewnianym molo w Europie, przekonamy się, jak smakuje woda ze źródła św. Wojciecha wydobywana z głębokości 800 m. Odpowiem także na pytanie, ile lat ma Bałtyk. Wspólnie spróbujemy stwierdzić, czy krzywy domek jest rzeczywiście… krzywy.

Najważniejsze punkty planu wycieczki po Sopocie to:

  • krótka historia miasta,
  • najdłuższe drewniane molo w Europie,
  • spacer „Monciakiem”,
  • Krzywy Domek,
  • Grand Hotel.

Czas zwiedzania to około 1,5 godziny, jednak każda wycieczka planowana jest indywidualnie. Warto zatem najpierw poszukać informacji i zdecydować, które miejsca i obiekty interesują Państwa najbardziej. Na tej postawie razem stworzymy harmonogram zwiedzania.

Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć w Sopocie!

Sopot – zwiedzanie, które oswaja przestrzeń