Gdynia

Miasto z morza i marzeń. Ten często powtarzany slogan w pełni wyjaśnia historię największego zjawiska odrodzonej Polski, jakim była Gdynia. W ciągu zaledwie kilkunastu lat skromna osada rolniczo-rybacka, zamieszkiwana przez zaledwie kilkaset osób, stała się prężnie rozwijającym się miastem z jednym z najnowocześniejszych i największych portów w basenie Morza Bałtyckiego. Mamy tutaj do czynienia z fenomenem w wymiarze gospodarczym, społecznym i urbanistycznym.

Zabytki i atrakcje

Podczas zwiedzania Gdyni w przeciągu 2 godzin podzielę się z Państwem opowieścią o osobach i okolicznościach, które przyczyniły się do spektakularnego rozwoju Gdyni. Zobaczymy razem najsławniejszy okręt wojenny Polski i sprawdzimy, czy ośmiornica lubi układać klocki Lego.

Najważniejszymi punktami, które wspólnie odwiedzimy, są:

  • skwer Kościuszki,
  • Molo Południowe,
  • ORP „Błyskawica”,
  • Dar Pomorza,
  • wodne zoo, czyli Akwarium Gdyńskie
  • Aleja Statków Pasażerskich.

Jeśli będą Państwo chętni, odwiedzimy razem Kamienną Górę, najmniejszą dzielnicę Gdyni, położoną na wzniesieniu, którego najwyższy punkt sięga 52 m n.p.m. U jej stóp leżą: Teatr Muzyczny, Muzeum Marynarki Wojennej i Bulwar Nadmorski. Natomiast na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać można cudowną panoramę miasta, portu i Zatoki Gdańskiej. Pośrodku ustawiony został pomnik Obrońców Wybrzeża oraz metalowy krzyż, który stanowi także punkt orientacyjny dla mieszkańców i żeglarzy wracających z morza. Parę metrów poniżej znajduje się park, który przyciąga pięknem i ciszą.

Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć w Gdyni!

Gdynia – zwiedzanie, które oswaja przestrzeń